Koło Naukowe

Koło Naukowe Telephoners
 

Studenckie Koło Naukowe Telephoners tworzy grupa studentów Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Członkowie Koła to przede wszystkim ekipa pasjonatów, którzy obrali kierunek na ROZWÓJ. Wspólnie lub indywidualnie realizują oni projekty, związane z takimi dziedzinami jak telekomunikacja, informatyka i elektronika. Działają indywidualnie dążąc do tego by rozwijać pasję i uwalniać własny talent, a ich wspólnie działania kumulują potencjał, co pomaga w łatwiejszym osiągnięciu sukcesu.

Wśród członków Koła wiele osób zajmuje się programowaniem w różnych językach i na różne platformy. Projektują i rozwijają rozmaite serwisy internetowe, a jedną ze sztandarowych innowacji Koła jest Bank Czasu, który w 2012 roku zadebiutuje na Miasteczku Studenckim AGH. Dużym zainteresowaniem cieszą się w Kole również technologie sieciowe oraz zastosowanie nowoczesnych technologii w medycynie.

Członkowie Koła starają się być wszechstronni, dlatego na spotkaniach nie tylko rozmawiają na tematy techniczne, ale także dzielą się swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Ważną rolę w działalności Koła odgrywa współpraca z firmami oraz innymi Kołami Naukowymi. Obecnie Koło utrzymuje czynną współpracę z wieloma przedsiębiorstwami z branży IT.

Członkowie Koła uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez firmy, a w zamian za poświęcony czas Koło oferuje im poznanie wielu młodych specjalistów. Wielu członków Koła stało się wartościowymi i cenionymi pracownikami tych firm.

Więcej informacji na temat Koła Naukowego Telephoners można znaleźć na stronie internetowej: www.kolo.kt.agh.edu.pl

Polecamy również obejrzenie filmu przedstawiającego Koło Naukowe Telephoners: http://www.youtube.com/embed/LQaQ3EOCDMI

Polish