Internetowy system informacji o seminariach

Internetowy system informacji o seminariach
Data publikacji:
June, 2004
Wyświetl w profilu użytkownika::
iszczesniak's picture
Ireneusz
Szcześniak
PhD
iszczesniak@kt.agh.edu.pl
www.kt.agh.edu.pl/~iszczesniak

Jestem pracownikiem Katedry Telekomunikacji AGH w ramach stażu podoktorskiego Narodowego Centrum Nauki, dzięki któremu mam przywilej pracować wyłącznie naukowo.  W centrum moich zainteresowań są sieci optyczne, a dokładnie ich integracja z sieciami bezprzewodowymi.  Doktorat uzyskałem w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk w Gliwicach.  Częściowo moje doświadczenie naukowe i programistyczne zdobyłem pracując na uniwersytetach i w firmach w Stanach Zjednoczonych.  Oprócz stypendium NCNu, otrzymałem także stypendium Fulbrighta.

Ireneusz Szcześniak received the MSc degree in 2002 from the Silesia University of Technology in Gliwice, Poland, and the PhD degree in 2009 from the Institute of Theoretical and Applied Informatics of the Polish Academy of Sciences in Gliwice, Poland for his work on the performance evaluation of optical packet-switched networks. His research interests include optical networks, specifically fixed-mobile integration. He has four years of professional experience working as a computer scientist for companies in the USA. He has published about twenty articles, some in respected journals and conferences, and received several awards, most notably the Polish National Science Center fellowship and the Fulbright fellowship. He serves as a reviewer for IEEE/OSA journals and prestigious international conferences on telecommunication. Dr Szcześniak is a member of IEEE.

Autorzy:
Szcześniak I.
Typ publikacji:
rozdział w książce
Wydawnictwo:
Współczesne problemy sieci komputerowych: zastosowanie i bezpieczeństwo, WNT
strony (od-do):
publikuj: